Wysyłka i zwroty

Realizacja zamówienia

Realizacja zamówienia rozpoczyna się po przyjęciu zamówienia i dokonaniu płatności lub, w przypadku dokonania zakupu w trybie płatności za pobraniem, po przyjęciu zamówienia.

Czas realizacji zamówienia jest to czas od dnia potwierdzenia przez nas przyjęcia zamówienia do 3 dni roboczych.
Przyjmujemy zamówienia przez całą dobę we wszystkie dni roku. Zamówienia złożone w niedziele i święta rozpatrywać będziemy pierwszego dnia roboczego, następującego po tych dniach.
Jeżeli wystąpi brak towaru na magazynie – czas realizacji zamówienia może zostać wydłużony. Wówczas poinformujemy Ciebie o takiej sytuacji. Możesz wówczas wyrazić zgodę na przedłużenie czasu realizacji zamówienia, wybrać inny podobny towar lub zrezygnować z zamówionego towaru.
Jeżeli nie zgadzasz się na wydłużenie czasu realizacji zamówienia, zamówienie zostanie anulowane, a dokonane płatności zwrócone, niezwłocznie przelewem bankowym na wskazane przez Ciebie konto.
Do każdej transakcji dostarczamy dowód zakupu towaru w postaci rachunku lub faktury VAT zgodnie z Twoim życzeniem.

W razie wątpliwości, zapraszamy do kontaktu pod adresem e-mail: kontakt@pompydowody.pl.

Wysyłka towaru

  1. Zamówiony towar standardowo wysyłamy za pośrednictwem firmy kurierskiej DPD lub jeżeli pozwala na to gabaryt firmą Inpost Paczkomaty.
  2. Zwyczajowo zamówienia złożone w dni robocze do godziny 12.00 wysyłane są tego samego dnia.

Zwroty towaru

  1. Zwrot towaru zakupionego w firmie Profem możliwy jest w terminie do 14 dni od daty wydania towaru.
  2. Do zwracanego towaru należy dołączyć kopię dowodu zakupu (faktura, paragon).
  3. Bezwzględnym warunkiem przyjęcia zwrotu jest dostarczenie kompletnego towaru w niezmienionym stanie.
  4. Zwracany towar kupujący dostarcza do siedziby firmy osobiście lub za pośrednictwem poczty bądź firmy kurierskiej. Kupujący ponosi tylko bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy. Sprzedający (Profem) zwróci kupującemu wszystkie otrzymane od niego płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy, za wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez kupującego sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez firmę.
  5. Zwrotu płatności zostanie zrealizowany w taki sam sposób w jaki przebiegła zapłata, chyba że strony ustalą inną formę.

Przed wysyłką prosimy dobrze zabezpieczyć paczkę przed uszkodzeniami. Należy zadbać aby z urządzenia typu pompa wylać wodę.

Zwroty prosimy kierować na adres:

Profem
ul. Lawendowa 7
71-006 Szczecin

W przypadku stwierdzenia przez sklep uszkodzeń towarów tj. zdartego lakieru, zarysowań gwintów – sklep ma prawo pomniejszyć zwracaną kwotę o wartość o jaką została pomniejszona cena przedmiotu (maksymalnie 40%)