Opublikowano Dodaj komentarz

Jaką wybrać pompę automatyczną w sezonie 2021/2022

Multi Diver 1000 EVO

Jeśli szukasz trwałej, wydajnej i uniwersalnej pompy która charakteryzuje się wbudowaną pełną automatyką sterującą jej pracą to zestawienie jest dla Ciebie. Prezentowane poniżej urządzenia są szczególnie cenione do pracy z “deszczówką” w zbiornikach ziemnych, beczkach lub paleto-zbiornikach IBC typu “mauser”.

>>>>> Pompy automatyczne w przedziale cenowym do 800zł <<<<<


Pompa zatapialna Multi Diver 1000 EVO oraz 1200 EVO od firmy Omnigena to świetne urządzenia za rozsądną cenę

Pompy są nowością z poprzedniego sezonu i z pewnością będzie hitem sprzedaży również i dzisiaj. Pompa ma wyjątkowo trwałe uszczelnienia za sprawą specyficznej konstrukcji komory olejowej i podwójne uszczelnienie mechaniczne. Problem z wnikaniem wody do wnętrza silnika jest bolączką wszystkich pomp zatapialnych a urządzenia Multi DIVER 1000 i Multi DIVER 1200 EVO posiadają najlepsze na rynku rozwiązanie uszczelnienia.

Konstrukcji komory olejowej i podwójne uszczelnienie mechaniczne pompy Multi DIVER 1000 EVO Omnigena oraz

Multi DIVER 1200 EVO Omnigena.Multi Diver 1000 EVO

Pompa posiada tzw. komorę olejową. Rozwiązanie znane z profesjonalnych pomp głębinowych. Uszczelnienie mechaniczne znajduje się w stanie oleistym co wydłuża żywotność uszczelnień mechanicznych. Powierzchnia zewnętrzna uszczelnienia to Węgiel-Ceramika.

Pompa występuje w dwóch wariantach wykonania które nieznacznie różnią się wymiarami:

Warianty pompy:

  Multi DIVER EVO 1000 –  3 stopniowa , Moc silnika: 850W, Średnica Ø150 × Długość: 515mm

  Multi DIVER EVO 1200 –  5 stopniowa , Moc silnika: 1100W, Średnica Ø150 × Długość: 535mm

Zintegrowana jednostka kontroli ciśnienia i przepływuPompa zatapialna Multi Diver 1200 EVO

Jednostka sterująca przepływem i ciśnieniem jest zintegrowana w górnej części pompy, która nie tylko realizuje funkcję kontroli poziomu cieczy tradycyjnego wyłącznika pływakowego, ale również posiada funkcję inteligentnego wykrywania. Gdy przykładowo kran lub końcówka węża jest zakręcona, pompa  automatycznie zatrzyma pracę.

Ochrona przed uderzeniem hydraulicznym i utrzymywanie stałego słupa cieczy

Konstrukcja strukturalna zaworu zwrotnego jaki został umieszczony na wylocie pompy,  zapobiega uszkodzeniu przez efekt uderzenia hydraulicznego w momencie gwałtownego zatrzymania, zawór zwrotny utrzymuje przy tym stałe ciśnienie.

Parametry techniczne Multi DIVER 1000 EVO / Multi DIVER 1200 EVO:

 • Wydajność maksymalna  105 l/min
 • Wysokość podnoszenia maksymalna 35 / 45 m
 • Moc silnika  0,85 / 1.1 kW
 • Napięcie  230 V
 • Króciec tłoczny 1″
 • Długość kabla zasilającego 15 m

>>>>> Pompy automatyczne w przedziale cenowym od 800 do 1100 zł <<<<<


Pompa automatyczna Omnitron 5000 Automat

Omnitron 5000 AutomatPompa wyróżnia się przede wszystkim tym, że może pracować zarówno w zbiorniku jak i studni wierconej a przy tym ma  stosunkowo niewielką średnicę. Dzięki średnicy wynoszącej zaledwie 98 mm ta wyjątkowo wąska pompa pasuje do studni wierconych o średnicy 100mm i zbiorników z małym otworem.że posiada zaawansowaną i wygodną funkcję automatyczną, dzięki której automatycznie rozpoczyna pracę w razie potrzeby oraz automatycznie się wyłącza. Dzięki mocnemu silnikowi kondensatorowemu zasilanemu prądem jednofazowym o mocy 1000 W urządzenie umożliwia uzyskanie maksymalnego przepływu 5400 litrów wody na godzinę czyli około 90 L/ min. Zintegrowana elektronika z wyłącznikiem ciśnieniowym jest wykorzystywana np. w przypadku spłukiwania toalety. Opcjonalnie montowana podstawa (stopa) jest szczególnie przydatna do zastosowania w zbiornikach. Podwyższona podstawa zmniejsza ilość zasysanego piasku i brudu z dnia. Dodatkowe wbudowane funkcje bezpieczeństwa, takie jak zintegrowane zabezpieczenie przed suchobiegiem pompy głębinowej Omnitron 5000 Automat, chronią ją przed ewentualnymi uszkodzeniami w przypadku zbyt niskiego poziomu wody. Termiczny wyłącznik ochronny zadziała w przypadku trwałego przeciążenia. Pompa dostarczana jest z kablem sieciowym o długości 20 m, linką mocującą oraz demontowalną stopą. Dzięki temu można od razu przystąpić do montażu do głębokości ok. 19 m, nawet w szczególnie wąskich studniach. Istnieje możliwość przedłużenia przewody z zachowaniem dwuletniej gwarancji firmy Omnigena.

 

 

Parametry techniczne Omnitron 5000 Automat:

 • Wydajność maksymalna 90 l /min
 • Wysokość podnoszenia maksymalna 50 m
 • Moc silnika [kW] 1,1
 • Napięcie zasilania 230 V
 • Króciec tłoczny 1″
 • Długość kabla zasilającego 20 m (możliwość przedłużenia)
 • EAN 5902341050315

Więcej danych w karcie katalogowej: Omnitron-5000-AutomatOmnigena_Karta Katalogowa.pdf

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *